CO JSOU READY MEALS?

Ready meals, pochází z anglického meal ready to eat (MRE), což znamená jídlo připravené ke konzumaci.

Ready MealS je trend ve světě, i u nás

Trendem po celém světě je netrávit v kuchyni příliš mnoho času, na západě řada lidí dokonce ani vařit neumí (tak jak je toto umění hojně rozšířeno u nás). I u nás se ale čím dále více lidí raději věnuje svému volnému času, rodině nebo přátelům, než aby stáli u plotny a vařili každý den. Rodiny s dětmi, singels i senioři dnes objevují výhody meals ready to eat, nebo chcete li meals ready to eat (MRE).

Jsou to jídla, která jsou připravena ke konzumaci pokud možno s co nejšetrnější přípravou. To znamená jídla, která prošla minimem úprav a zachovávají si co nejvíce vlastností jako jídla konzumovaná hned po uvaření. Současně je trendy i co nejrychlejší ohřev takového jídla.

Proč to doposud s ready meals nebylo u nás ono.

Nejrozšířenějším typem jídel, která u nás doposud lze zařadit do kategorie ready meals jsou mražené pizzy. Prakticky hotové zmražené jídlo, které jen ohřejete. Podobně se této kategorie jídel dotýkají i sterilovaná jídla, tedy konzervy. Mražení a sterilace sice zajistí dlouhou dobu trvanlivosti jídel, na druhou stranu jsou to však takové úpravy, které u surovin v jídlech způsobují jejich poškození do takové míry,  že musíte v chuti a konzistenci jídel hodně oželet. Jde to ovšem i jinak a lépe.

Jaká jídla jsou tedy opravdu připravena ke konzumaci bez ztráty kvality?

Ideální volbou jsou pasterovaná chlazená jídla, která se hned po uvaření zastaví šokovým chlazením a díky dalším technologickým postupům a obalu zůstávají ve stavu jako těsně po uvaření až do jejich následného ohřevu. Taková jídla vydrží v lednici i několik týdnů, kvalitou jsou srovnatelná s jídlem v restauraci a připravená je můžete mít za 10 minut. Jídla by měla být bez zbytečné chemie a náhražek. Významnou výhodou je i ohřev přímo v obalu, kdy šetříte špinavé nádobí a také můžete ohřát několik různých jídel najednou. Takto vypadají jídla, která se v západních zemích označují jako ready to eat, nebo ready meals.

Taková jídla vaří firma hamham.cz
Koupíte jednoduše v E-shopu